Reagon Kurti: Terroristët nuk përfaqësojnë as komb e as fe

HomeAktualitet

Reagon Kurti: Terroristët nuk përfaqësojnë as komb e as fe

Kryetari i VV-së, Albin Kurti, i ka cilësuar si akt te rrori e urrejtjeje su lmet ter roriste të ndodhura javët e fundit, teksa ka thënë se qytetarët e Kosovës i dënojnë fuqimisht ato, shkruan ballkani.info

Kurti ka reaguar nëpërmjet llogarisë së tij në ‘Twitter’, gjersa ka shtuar se terro ristët nuk përfaqësojnë as komb e as fe.

“Skenat e krimit të të shtënave në Vjenë, Nice dhe Dresden janë akte terr ori dhe urrejtjeje. Qytetarët e Kosovës i dënojnë fuqimisht ato. Terr oristët nuk përfaqësojnë asnjë besim, as ndonjë vend”, ka deklaruar ai. /Ballkani.info/

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0