Ramadani: Kosova drejt shuarjes së plotë të koronavirusit

HomeAktualitet

Ramadani: Kosova drejt shuarjes së plotë të koronavirusit

Drejtori i IKSHPK-së, Nasër Ramadani ka thënë se janë duke e përcjellur me vëmendje situatën pandemike në të cilën gjendet Kosova tani.

Ramadani ka deklaruar për Klan Kosovën se gjurmimi i vazhdueshëm i vatrave ka rezultuar me një pistë që tregon se Kosova tashmë është drejt shuarjes së plotë të infeksionit me Covid-19-të.

”Në lakoren që ka qenë tërë kohën e sheshtë, është vërsulur poshtë, duke u ulur rastet e infektuar dhe duke u rritur rastet e të shëruarave të cilët praktikisht gëzojnë një shëndet të mirë”.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0