Qysh ka ndikuar lufta e brendshme politike, në themelimin e një Gjykate për të hetuar UCK-në

HomeAktualitet

Qysh ka ndikuar lufta e brendshme politike, në themelimin e një Gjykate për të hetuar UCK-në

Gazetari politik Hysen Hyseni ka reaguar përmes një postimi në rrjete sociale për faktoret që ndikuan në krijimin e një Gjykatë ndërkombëtare që të hetoj luftën e pastër që kishte vetëm një qellim clirimin e vendit.

Ai tregon se si lufta e brendshme për pushtet ka bërë që partitë politike të shkembejn akuza të ashpëra të cilat janë shfytzuar nga shteti serb për të ngritur aktëakuzen, dhe për të bindur ndërkombëtarët që duhet themeluar Gjykatën Speciale.

Ky është postimi i plotë:

Gjykata Speciale është padrejtisa e paimagjinuar e ndërkombëtareve që ushtrojn ndaj viktimës.
Na jena edhe t’vr.am edhe t’dhunum nga lufta dhe përseri kërkohet hetim për luftën tonë clirimtare që për mision kishte të vetmin qëllim fisnik clirimin e vendin nga agresioni i regjimit të shtetit shovinist serb.
UÇK-ja është krenaria e cdo shqiptari të Kosoves, ndoshta edhe e vetmja qe ka mbetur.
Kosova pa UÇK- në sosht kurgjo!
Gjykata Speciale duhet të jetë pika kthyse në politikëberjen në Kosovë, për ti parë pasojat e luftës së brendshme për pushtet, psh Ramushi ne Hage u shpall i pafajshem per rastin e Liqenit te Radoniqit po kjo se ka pengu Isa Mustafen me ja permend këte akuzë në kohen kur Ramushi e bllokojke demarkacionin, ose akuzat për vr.asje qe i ka ba LDK- ja me vite, e shume deklarata pastaj per te arsyetuar veprimet e veta.. të gjitha këto deklarata janë citiar edhe nga mediat dhe politikanët serb, që pas shumë viteve punë kanë arrit me bind faktorin nderkombetar me ngrit një gjykatë për krimet e supozuara ndaj serbëve në Kosovë.

Gjykata Speciale eshte padrejtisa e paimagjinuar e nderkombetareve qe ushtrojn ndaj viktimes.Na jena edhe t'vram edhe…

Posted by Hysen W Hyseni on Monday, July 13, 2020

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0