Pushtuesi serb na ka vra, pushtuesit shqiparë na kanë lënë pa bukë e pa të ardhme.

HomePolitike

Pushtuesi serb na ka vra, pushtuesit shqiparë na kanë lënë pa bukë e pa të ardhme.

There is new sheriff in town, sivjet e paska blé një copë tokë 100,000 €.
Në kohë pandemie e vdekje, i ka ra n’mend me llaskucu, me shku me ble tokë me maskë.
Tamam sherife modeste. Prijëse e kamur e fiseve primitive.
Prandaj, bota perendimore e ka pá qe 20-të vjet kush e udhëheq Kosovën, hajna e grabitçarë të pangopshëm, një vend që u çliru nga armiku për me ‘vra veten’, dhe prandaj perendimi po pendohet që na ka çliru dhe është duke na braktis.
Merkel nuk blen tokë 100 mijë £ në kohë krize globale e sherifja blen.
Pse nddh kjo?
Qysh shpenzon njeriu normal në kohē varfërimi global?
Sepse as që e sheh si krizë, sepse e sheh veç veten, nuk sheh larg hundës së saj.
Prej se u çliru Kosova, pushtetet në përgjithësi e kanë plaçkit vendin.
Si me qenë pushtuese.
Pushtuesi serb na ka vra, pushtuesit shqiparë na kanë lënë pa bukë e pa të ardhme.
Na kanë çliru nga kriminelët serbë për me na ‘vra’ vetë.
Qysh u bënë kaq të pasur politikanët e shtetit më të varfër në Evropë!
Tjetra snobe, ministresha e jashtme, e paska ble një orë dore 11 mijë £.
Ngjite edhe një dhëmbë t’dukatit, po ta nin.
E kërditshme. Fukarallëk i madh shpirtnor.
P.S. Shumë jam nervoz.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0