PSD-ja dorëzon në Prokurori kallëzim penal për pagesën prej 5 euro shtesë për veturat

HomeAktualitet

PSD-ja dorëzon në Prokurori kallëzim penal për pagesën prej 5 euro shtesë për veturat

Partia Socialdemokrate ka dorëzuar në Prokurori kallëzim penal kundër pagesës shtesë prej 5 euro me rastin e regjistrimit të veturave.Krejt kjo ngase nga një shtatori qytetarët do të detyrohen të paguajnë 4 euro e 90 centë shtesë për tiketën ngjitëse.

Kjo pasi ministria e Infrastrukturës dhe kompania “Auto Control Kosova”, ka nënshkruar marrëveshje më qëllim të konfirmimit të kontrollimit teknik të automjeteve.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0