Prizren: Testohen 22 raste kontakti dhe kryhen 18 ritestime

HomeAktualitet

Prizren: Testohen 22 raste kontakti dhe kryhen 18 ritestime

Nga 14 rastet e raportuar mbrëmë nga Institutit Kombëtar i Shëndetësisë Publike, dy ishin nga komuna e Prizrenit.

Mirëpo sot në Prizren janë testuar 22 raste kontakti dhe janë kryer 18 ritestime.

Rastin e ka konfirmuar Drejtori i Shëndetësisë në Prizren, Visar Shehu.

“Sot në Prizren janë marrë 40 mostra, ku 18 prej tyre janë ritestime dhe 22 persona testohen për herë të parë si raste kontakti”, ka thënë Shehu.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0