Prishtinasit i humbet kuleta, kërkon që t’i kthehen së paku 80 % e parave meqenëse ishin pagat e punëtorëve

HomeAktualitet

Prishtinasit i humbet kuleta, kërkon që t’i kthehen së paku 80 % e parave meqenëse ishin pagat e punëtorëve

Një qytetari nga Prishtina i ka humbur mbrëmë kuleta në rrugën “Muharrem Fejza” në kryeqytet. Për personin që e ka gjetur, ai ka edhe një lutje, raporton Express.

Përmes një postimi në grupin “Network Prishtina”, shoku i tij e ka lutur personin që e ka gjetur që t’ia kthejë së paku 80 e parave që janë aty, sepse kanë qenë pagat e punëtorëve.

“Pershendetje, mikut tim Kujtim Morina i ka humbur kuleta, ne rrugen Muharrem Fejza, mbreme rreth ores 12.10-12.30 te mesnates, pasi ka pastruar kafiterin e tij. Mundesia qe i ka ra kuleta eshte nga trotuari afer tregut ditor dhe rruges afer Gjithcka 1 euro Hira. Lutja e tij eshte qe te kthehet sepaku 80% i parave qe jane aty, sepse halli tij eshte qe pagat e puntorve i ka pas ne kulet duke u pergadit per te ju japur me te parin”, ka shkruar ai në këtë grup.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0