Presidenti dekoron Kampionin e Botës, Haxhi Krasniqi

HomeAktualitet

Presidenti dekoron Kampionin e Botës, Haxhi Krasniqi

Robin Haxhi Krasniqi që nga e shtuna mban titullin Kampion i Botës në boks në versonin WBA/IBO.
Krasniqi menjëherë pas fitores është kthyer në vendlindje.
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka dekoruar sot Krasniqin me “Medaljen presidenciale të meritave” për promovimin e Kosovës në arenën ndërkombëtare dhe arritjet e jashtëzakonshme në sport.

Robin Haxhi Krasniqi që nga e shtuna mban titullin Kampion i Botës në boks në versonin WBA/IBO.
Krasniqi menjëherë pas fitores është kthyer në vendlindje.
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka dekoruar sot Krasniqin me “Medaljen presidenciale të meritave” për promovimin e Kosovës në arenën ndërkombëtare dhe arritjet e jashtëzakonshme në sport.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0