Politikani gjerman e lavdon Albin Kurtin për një gjë gjatë kohës sa ishte Kryeministër

HomeAktualitet

Politikani gjerman e lavdon Albin Kurtin për një gjë gjatë kohës sa ishte Kryeministër

Politikani gjerman, njëherit deputet në Bundestagun gjerman me partinë e SPD-së Nils Schmid priti në takim kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurtin.

Schmid për Kurtin tha se ai do ta ketë mbështetjen tonë të plotë.

Shkrimi i plotë i Schmid:

Shkëmbim i rëndësishëm me Albin Kurtin. Ish-Kryeministri i #Kosovës dhe kreu i Vetëvendosjes socialdemokrate u angazhua bindshëm për një proces reformues progresiv në mandatin e tij të shkurtër dhe luftoi kundër korrupsionit. Ai vazhdon të ketë mbështetjen tonë të plotë.

Schmid për Kurtin tha se ai do ta ketë mbështetjen tonë të plotë.

Shkrimi i plotë i Schmid:

Shkëmbim i rëndësishëm me Albin Kurtin. Ish-Kryeministri i #Kosovës dhe kreu i Vetëvendosjes socialdemokrate u angazhua bindshëm për një proces reformues progresiv në mandatin e tij të shkurtër dhe luftoi kundër korrupsionit. Ai vazhdon të ketë mbështetjen tonë të plotë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0