Policia shpërndan dasmorët në Gjakovë dhe arreston kryefamiljarin

HomeAktualitet

Policia shpërndan dasmorët në Gjakovë dhe arreston kryefamiljarin

Një person është arrestuar dje nga Policia e Kosovës në fshatin Rogovë të Gjakovës, për mosveprim sipas dispozitave shëndetësore gjatë epidemisë.Përmes raportit 24 orësh, Policia ka bërë me dije se i njëjti kishte organizuar dasmë në oborrin e shtëpisë së tij, ku kishin qenë të pranishëm rreth 50 persona.“Fsh.Rogove, Gjakovë, 30.07.2020-21:00.

Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi qe i njëjti në oborrin e shtëpisë ka organizuar aheng familjar (dasem), ku kanë qenë të pranishëm rreth 50 persona. Pasi ahengu ishte ndërprerë, dasmoret janë shpërndarë ndërsa, me vendim te prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0