Policia jep detaje për personin që u th err për vde kje në Gjilan

HomeAktualitet

Policia jep detaje për personin që u th err për vde kje në Gjilan

Sot orës 13:10 disa persona janë therur me thika në Gjilan, me ç’rast një person ka ndërruar jetë.Policia e Kosovës ka dhënë detaje lidhur me këtë rast.

Sot orës 13:15 Policia e Kosovës në Gjilan është njoftu për një rast “Therrje me thikë”.

Njësitet relevante të policisë së Kosovës kan dalë me urgjencë në vendin e ngjarjes.

Në vendin e ngjarjes ka dalë edhe mjeku kujdestar ku vetëm ka mundë me e konstatu vdekjen e Viktimës i moshës madhore.

Policia e Kosovës e ka arresteuar një person i cili dyshohet të jet i involvuar në këtë rast të rëndë.

Për rastin është njoftu prokurori i shtetit.

Për momentin nuk dihen motivet dhe rrethanat që kan qu në këtë rast të rëndë.

Hetimet rreth këtij rasti të rëndë jan duke i udhëheq Hetimet Rajonale nga Policia e Kosovës në kordinim me Prokurorin e Shtetit.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0