Policia gjen kan abis të mbjellur në Vushtrri, por nuk dihet pronari

HomeAktualitet

Policia gjen kan abis të mbjellur në Vushtrri, por nuk dihet pronari

Dje Policia në Vushtrri ka pranuar informacion se në një lokacion ka bimë kan abisi të mjellura.Pasi kanë dalë në vendin e ngjarjes, Policia ka gjetur 11 bimë ka nabis sativa, pronari i të cilave nuk dihet ende.
“Vushtrri 20.08.2020 –10:06. Njësiti policor ka pranuar informatë se në një lokacion ka të mbjella bimë nar kotike. Pasi kanë shkuar në vendin e ngjarjes kanë konfirmuar se informata është pozitive dhe kanë sekuestruar 11 bimë të dyshuara Kanabis Sativa me gjatësi të ndryshme. Nuk dihet pronari i tyre”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës.

Bimët janë shkatërruar nga njësiti përkatës, ndërsa rasti është duke u hetuar.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0