Polici hero hidhet mes flakëve për të shpëtuar gruan

HomeAktualitet

Polici hero hidhet mes flakëve për të shpëtuar gruan

Një oficer në Kaliforni është kthyer në heroin e ditës pasi i shpëtoi jetën në gruaje e cila ishte duke luftuar me flakët.
Ak sidenti ndodhi pranë autostradës I-80 afër Davis, Calif, dhe makina me gruan brenda u përfshi nga flakët.
Menjëherë polici shkoi në vendngjarje dhe tërhoqi gruan nga makina e cila do të shpë rthente në pak sekonda.

Policia Cpl. Pheng Ly thotë se dëshmitarët kishin ndaluar për të ndihmuar në rrëzimin, por askush prej tyre nuk u tregua i gatshëm të guxonte flakët.
“E kuptova që jeta e saj varej nga veprimet e mia në 30-60 sekondat e ardhshme dhe unë duhej të bëja diçka menjëherë.”– shtoi ai.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0