Pejë, dëmtohet tenda e peticionit të Vetëvendosjes për zgjedhje

HomeAktualitet

Pejë, dëmtohet tenda e peticionit të Vetëvendosjes për zgjedhje

Një person është ankuar për një sulm në sheshin “Shkelzen Haradinaj” në Pejë ku është duke u bërë grumbullimi i nënshkrimeve për peticionin “duam zgjedhje”, i nisur nga Lëvizja VetëvendosjeAnkuesi ishte duke qëndruar para tendës përderisa ndodhi sulmi.

Sipas policisë, i dyshuar ka dëmtuar dy logo dhe ka larguar karriget dhe tavolina nga aty.Policia arriti të arrestojë të dyshuarin dhe me urdhër të prokurorisë është dërguar në mbajtje.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0