Pas Amerikës, protestat shpërthejnë edhe në Londër e Berlin

HomeRajoni

Pas Amerikës, protestat shpërthejnë edhe në Londër e Berlin

Vrasja e Geroge Floyd nga një polic në Amerikë, duket se e ka ndezur fitilin e një proteste të madhe në vendin ku ka ndodhur ngjarja, por mbështetje ka marrë nga e gjithë bota për shkak të racizmit që po kryhet ndaj njerëzve me ngjyrë.

Në mbështetje të protestuesve në Amerikë, sot në qendër të Londër dhe të Berlinit njëkohësisht kanë dalë me qindra qytetarë, që kanë kërkuar drejtësi për vrasjen e 43-vjeçarit.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 1