Pas 30 vjetësh në Gjermani, emigranti kosovar kthehet bashkë me familjen në Kosovë, arsyeja…

HomeAktualitet

Pas 30 vjetësh në Gjermani, emigranti kosovar kthehet bashkë me familjen në Kosovë, arsyeja…

Emigranti kosovar ka vendosur të kthehet në Kosovë së bashku me krejt familjen, pas 30 vjetësh qëndrimi në Gjermani, shkruan Syri.net Kosova.

Ai lajmin e ka dhënë përmes rrjetit social në Facebook.

Bëhet fjalë për Ibrahim Islamin i cili vjen nga Komuna e Podujevës.

“Të nderuar miq, pas qëndrimit në mërgim rreth 29 vite bashkë me familjen time nga viti 1991, kam vendosur që fëmijët e mi t’i kthej në atdheun tim pas afër 30 vjet pune. Fëmijët e mi janë lindur, rritur dhe po shkollohen në Gjermani”, ka shkruar Islami në Facebook.

Sipas tij, çdo kthim i rinisë nga perendimi është vlerë për shtetin e Kosovës, në të gjitha aspektet.

“Kosova është vendi ku jemi lindur, vendi ku jemi rritur dhe vendi ku duhet kontribuar deri në vde kje”, ka shkruar ai.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0