Para më shumë se 20 vjetësh krah me Shkëlzenin, tash me djalin e tij ushtar, Luanin

HomeAktualitet

Para më shumë se 20 vjetësh krah me Shkëlzenin, tash me djalin e tij ushtar, Luanin

Një faqe që mban emrin OVL Deçan ka publikuar dy fotografi interesante.

Në njërën nga to, të bërë para më shumë se 20 vjet ku shihet heroi Shkëlzen Haradinaj me ushtarin Nazim Ademaj.

Ky i fundit është pjesë e Ushtrisë së Kosovës dhe në krah ka djalin e Shkëlzenit, Luanin që është pjesë e FSK-së, shkruan GazetaLajmi.

Kujtojmë se sot në kazermën ”Adem Jashari”, sot u diplomuan 15 kadetë të Forcës së Sigurisë së Kosovës, gjenerata 2020. Në mesin e oficerëve të ri, ishte edhe djali i vëllait të Ramush Haradinajt, Luan Haradinaj.

I biri i dëshmorit dhe heroit, Shkëlzen Haradinaj, Luani tha se tashmë është i gatshëm për detyra të reja.

“Shumë i gëzuar, shumë krenarë, tash jemi në detyra të reja”, ka thënë ai.

Dy bashkëluftetar të UÇK-së Shkëlzeni e Nazimi.Dy oficer të Ushtris së Kosovës Nazimi dhe djali i Shkëlzenit ,Luani!…

Posted by Ovl Deçan on Monday, June 29, 2020

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0