Papa Françesku i është nënshtruar testit të koronavirusit, del përgjigja

HomeAktualitet

Papa Françesku i është nënshtruar testit të koronavirusit, del përgjigja

Kreu i selisë së shenjtë të Vatikanit, Papa Françesku, i është nënshtruar testit të koronavirusit.
Ati i shenjtë ju nënshtrua testit pak ditë më parë, por përgjigja doli gjatë së shtunës.

Fatmirësisht ati i shenjtë doli negativ ndaj koronavirusit.
Shkak për testimin u bë fakti se kardinal Luis Tagle, rezultoi pozitiv ndaj koronavirusit.
Kardinali i cili ndodhet në Filipine në izolim, u takua me Papa gëzon shëndet të plotë dhe zhvillon normalisht aktivitetet e tij

Papën në 29 gusht në Vatikan.
Papa gëzon shëndet të plotë dhe zhvillon normalisht aktivitetet e tij

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0