Pamje të tme rrshme nga aks identi në Arllat ku vd iq një person

HomeAktualitet

Pamje të tme rrshme nga aks identi në Arllat ku vd iq një person

Një person ka vd ek ur dhe shtatë të tjerë janë lë nduar si pa sojë e një aks identi të rëndë që ka ndodhur mes katër veturave në fshatin Arrlat në rrugën rajonale për Malishevë.

Rastin për Express e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë së Kosovës, Flora Ahmeti

“Rreth orës 20:30, në rrugën Arllat -Malishevë , ka ndodhë një aks ident trafiku ku kanë qenë të përfshira 4 automjete. Bazuar në të dhënat e deritanishme, si pa sojë e aks identit janë lë nduar shtatë persona. Njëri nga personat e lë nduar nuk ka arritë të përballoj pla gët dhe i njëjti ka ndërruar jetë. Vd ek jen e vik ti mës e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendngjarje. Personat e tjerë janë dërguar për tretman mjekësor ndërkohë që me hetimin e rastit po merren hetuesit rajonal të komunikacionit rrugor”, ka thënë Ahmeti.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0