1 3 4 5 6 7 758 50 / 7575 POSTS
A do të mund të votojnë ish-krerët e UÇK-së nga Specialja?

A do të mund të votojnë ish-krerët e UÇK-së nga Specialja?

Nga DHSK thonë se do ta adresojnë çështjen e votimit në përputhje me ligjet dhe rregulloret e Kosovës që lidhen me zgjedhjet. Janë zgjedhjet e para [...]
Bajram Gecaj i LDK-së: S’befasohem nëse Albin Zogu ka në plan të fitojë votat për ta shpallë vetën mbret

Bajram Gecaj i LDK-së: S’befasohem nëse Albin Zogu ka në plan të fitojë votat për ta shpallë vetën mbret

Shefi i kabinetit të Agim Veliut, Bajram Gecaj, ka vazhduar me thumbimet e tij drejt liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Përmes një post [...]
Statistikat zyrtare, kaq paguhen kosovarët në vend, Gjermani e Zvicër

Statistikat zyrtare, kaq paguhen kosovarët në vend, Gjermani e Zvicër

Gjetja e një vendi pune dhe sigurimi i një jete më të mirë, janë ndër arsyet kryesore qe i shtyjnë kosovarët ta marrin rrugen jashtë vendit. Për punën [...]
Urdhno kryeministër! Vjosa Osmani i referohet Albin Kurtit

Urdhno kryeministër! Vjosa Osmani i referohet Albin Kurtit

Kreu i LVV-së, Albin Kurti dhe u.d e presidentes, Vjosa Osmani, kanë nënshkruar sot marrëveshjen e bashkëpunimit. Në fillim të konferencës, Osmani [...]
Albin Kurti dhe Vjosa Osmani të bindur në fitore: Do të garojmë bashkë, dhe do të fitojmë bashkë!

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani të bindur në fitore: Do të garojmë bashkë, dhe do të fitojmë bashkë!

Vjosa Osmani dhe Albin Kurti, kanë nënshkruar marrëveshje për të garuar bashkë në listën e VV-së. Nga ana e tij, kreu i LVV-së ka thënë se do të ga [...]
Ekskluzive: Nga nesër masat e reja, ndryshon orari, lajm i mirë edhe për gastronominë

Ekskluzive: Nga nesër masat e reja, ndryshon orari, lajm i mirë edhe për gastronominë

Nga nesër në Kosovë pritet të ketë masa të reja karshi situatës pandemike në vend. Paralajmërimin për këtë e kishte dhënë ministri i Shëndetësisë, [...]
Këta janë të emëruarit e Joe Biden-it, dy prej tyre në pozita kyçe mbështetës të Kosovës

Këta janë të emëruarit e Joe Biden-it, dy prej tyre në pozita kyçe mbështetës të Kosovës

Inaugurimi i Joe Bidenit si president i Shtetetve të Bashkuara po afrohet, pas disa javësh të trazuara në Uashington, dhe vëmendja kthehet te njerëzit [...]
Bedri Hamza: Enver Hoxhaj do t’i merr mbi 170 mijë vota, do të dal më i votuari

Bedri Hamza: Enver Hoxhaj do t’i merr mbi 170 mijë vota, do të dal më i votuari

Kështu ka thënë në Rubikon, Bedri Hamza, nënkryetari i PDK-së. “PDK kurrë s’ka pas unitet më të plotë, unë besoj që edhe Hoxhaj do të del kandidat [...]
Adil Behramaj: Rron Gjinovci ka punuar për Hashim Thaçin

Adil Behramaj: Rron Gjinovci ka punuar për Hashim Thaçin

Ish-këshilltari i Hashim Thaçit, ish presidentit të Kosovës, Adil Behramaj ka thënë se analisti, Rron Gjinovci i cili ka kritikuar aq shumë Thaçin, ka [...]
Enver Hoxhaj: PDK do rindërtojë gjithçka që rrënuan Albin Kurti e Avdullah Hoti

Enver Hoxhaj: PDK do rindërtojë gjithçka që rrënuan Albin Kurti e Avdullah Hoti

Kandidati për kryeministër nga PDK, Enver Hoxhaj, thotë se partia e tij kur të vije në pushtet do ta rimëkëmbë shtetin nga kriza politike, shëndet [...]
1 3 4 5 6 7 758 50 / 7575 POSTS