1 495 496 497 498 499 635 4970 / 6346 POSTS
Range Rover mbush 50 vite

Range Rover mbush 50 vite

Range Roveri i parë u prodhua më 17 qershor 1970 dhe në versionin e parë kishte dy dyer. Ideja ishte që blerësve, pos Land Roverit klasik e më pas [...]
Vuçiq: Njerëzit meritojnë të ju thuhet e vërteta – do shihet në Vidovdan a e tradhtova Serbinë

Vuçiq: Njerëzit meritojnë të ju thuhet e vërteta – do shihet në Vidovdan a e tradhtova Serbinë

Në adresimin e fundit para zgjedhjeve parlamentare në Serbi presidenti Vuçiq ka theksuar se me rëndësi përkundër simptomave më të dobëta të virusit të [...]
Eksperti amerikan: Do të ishte e çuditshme që Kosova dhe Serbia të kthehen nga SHBA-ja pa asgjë

Eksperti amerikan: Do të ishte e çuditshme që Kosova dhe Serbia të kthehen nga SHBA-ja pa asgjë

Eksperti i Këshillit për Marrëdhënie me Jashtë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Charles Kupchan, beson se në takimin e 27 qershorit në Shtëpinë e B [...]
Isa Mustafa përkujton Nekibe Kelmendin: Ajo ishte dhe mbetet ikonë e gruas shqiptare

Isa Mustafa përkujton Nekibe Kelmendin: Ajo ishte dhe mbetet ikonë e gruas shqiptare

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa në nëntë vjetorin e vdekjes ka kujtuar nënkryetaren e LDK dhe veprimtaren Nekibe Kelmendi.“Sot kujtojmë veprimtaren [...]
Ish presidentja kroate tregon gishtin e mesëm: Ka shkuar ajo kohë kur gruaja ulej në një qoshe

Ish presidentja kroate tregon gishtin e mesëm: Ka shkuar ajo kohë kur gruaja ulej në një qoshe

Ish presidentja kroate Grabar Kitarovic ka reaguar ndaj deklaratave të fundit të Miroslav Skora dhe Nina Raspudic mbi abortet e grave të dhunuara, shk [...]
“Jurist në Ministrinë e Shëndetësisë, joserioze” Deklarata që përplasi ashpër Armend Zemajn dhe Mimoza Kusarin

“Jurist në Ministrinë e Shëndetësisë, joserioze” Deklarata që përplasi ashpër Armend Zemajn dhe Mimoza Kusarin

Menaxhimi i situatës me koronavirus i ka përplasur mbrëmë në distancë deputeten Mimoza Kusari-Lila dhe ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj.Kusari [...]
Kadri Veseli: Kurti me çoi emisarë për ta shpëtuar qeverinë e tij

Kadri Veseli: Kurti me çoi emisarë për ta shpëtuar qeverinë e tij

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka përjashtuar koalicionet me LVV-në dhe LDK-në. Veseli ka thënë se Albin Kurti i ka dërguar e [...]
Kryeministri paralajmëron sërish masa, nëse vazhdon rritja e rasteve me Covid-19

Kryeministri paralajmëron sërish masa, nëse vazhdon rritja e rasteve me Covid-19

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka folur për rritjen e numrit të rasteve me coronavirus. Ai ka paralajmëruar se nëse vazhdojnë të rriten kështu [...]
Franca, edhe me valën e dytë s`ka më mbyllje!

Franca, edhe me valën e dytë s`ka më mbyllje!

Edhe pse një valë e dytë e coronavirusit është e “mundur”, një karantinë e dytë e përgjithshme nuk do të ndodhë. Një rikthim i izolimit total do të is [...]
Elita i bën dedikim Gjikos: Jam mirënjohëse që po ndaj jetën me një njeri si ti

Elita i bën dedikim Gjikos: Jam mirënjohëse që po ndaj jetën me një njeri si ti

Ka disa ditë që Elita Rudi dhe Gjiko kanë nisu pushimet, shkruan Gazetalajmi. Çifti kanë zgjedhur që të kalojnë disa ditë relaksi në Dhërmi së bash [...]
1 495 496 497 498 499 635 4970 / 6346 POSTS