1 2 3 4 5 6 778 40 / 7777 POSTS
“Shteti Shtet”- Ky është slogani i LDK-së në zgjedhjet e 14 shkurtit

“Shteti Shtet”- Ky është slogani i LDK-së në zgjedhjet e 14 shkurtit

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, sapo ka bërë publik sloganin e LDK-së në këto zgjedhje raporton [...]
Si e parashikojnë të ardhmen me kaq saktësi? Flasin krijuesit e “The Simpsons”

Si e parashikojnë të ardhmen me kaq saktësi? Flasin krijuesit e “The Simpsons”

Të gjithë e kemi vërejtur se si seriali “The Simpsons”, ka bërë një punë mjaft të mirë për të parashikuar të ardhmen me një saktësi të frikshme, në sh [...]
Nga arkivi i Armend Mujës: Dy vjet më parë ai e propozonte Vlora Çitakun presidente

Nga arkivi i Armend Mujës: Dy vjet më parë ai e propozonte Vlora Çitakun presidente

Armend Muja jo shumë vjet më parë ndante mendime krejtësisht të ndryshme me Lëvizjen Vetëvendosje, e gjithsesi edhe me kryetarin e këtij subjekti poli [...]
Ekspertja e protokollit ndërkombëtar i bashkohet  VV-së

Ekspertja e protokollit ndërkombëtar i bashkohet VV-së

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje ka bërë publik aderimin më të ri në këtë parti, që është prishtinasja Shenaj Shala, e cila është eksperte e protokoll [...]
Kandidati i VV-së në vitin 2016: LVV dhe Lista Serbe po e m inojnë rendin kushtetues

Kandidati i VV-së në vitin 2016: LVV dhe Lista Serbe po e m inojnë rendin kushtetues

Armend Muja me siguri se s’e ka menduar se do të përfundonte në Lëvizjen Vetëvendosje kur në janar të vitit 2016 thoshte se partia e Albin Kurtit dhe [...]
Acarimi i Vjosa Osmanit me Valdete Dakën nisi që para shpalljes së zgjedhjeve

Acarimi i Vjosa Osmanit me Valdete Dakën nisi që para shpalljes së zgjedhjeve

Vjosa Osmani ka kohë që nuk pajtohet me Valdete Dakën. Dje ajo paralajmëroi masa ndaj institucionit që i organizon zgjedhjet, ndërsa u raportua se si [...]
Qeveria gjermane thotë se idenë për shkëmbim të territoreve e dhanë Thaçi dhe Vuçiqi

Qeveria gjermane thotë se idenë për shkëmbim të territoreve e dhanë Thaçi dhe Vuçiqi

Një hetim i nisur nga opozita e majtë në Gjermani ka bërë që Qeveria atje t’u japë përgjigje disa çështjeve që lidhen me Kosovën. Qeveria gjermane në [...]
Ish-këshilltari i Hotit, Visar Berisha: LDK dil nga Knock Down ma!

Ish-këshilltari i Hotit, Visar Berisha: LDK dil nga Knock Down ma!

Ish këshilltari i Avdullah Hotit, Visar Berisha i ka bërë thirrje LDK-së të dal nga knock down. Ai ka shtuar se humbja e Podujevës nuk ishte fundi. [...]
Thaçi: Albin Kurti po tenton ta zhbejë shtetin e Kosovës

Thaçi: Albin Kurti po tenton ta zhbejë shtetin e Kosovës

Kanditaja e PDK-së për deputete Evgjeni Thaçi-Dragusha, ka thënë se Kosova është në rrezik nga persona që duan shkatërrimin e shtetit. Mbesa e ish- [...]
Ky shtet hyn në bllokimin më të rreptë deri tani

Ky shtet hyn në bllokimin më të rreptë deri tani

Holanda hyri dje në mbrëmje vonë në fazën e saj më të ashpër të kufizimeve antikoronavirus deri tani duke vendosur një shtetrrethim për natën në mbarë [...]
1 2 3 4 5 6 778 40 / 7777 POSTS