1 394 395 396 397 398 494 3960 / 4932 POSTS
Haxhi Avdyli: Nuk e bëj publike votën time deri nesër!

Haxhi Avdyli: Nuk e bëj publike votën time deri nesër!

Haxhi Avdyli: Nuk e bëj publike votën time deri nesër! 9 minuta më parë nga:Y I Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli, ka vendosur që para seancës për [...]
Qeveria i shkarkon njeriun që ktheu në punë Njazi Thaçin e Bedri Istrefin, shkarkon drejtorin e Inspektoratit

Qeveria i shkarkon njeriun që ktheu në punë Njazi Thaçin e Bedri Istrefin, shkarkon drejtorin e Inspektoratit

Qeveria e Kosovës e ka shkarkuar edhe ushtruesin e detyrës së drejtorit të Inspektoratit të Punës, Valon Lecin, i cili prej disa kohësh po mbante pozi [...]
Mbrëmë u hapën lokalet me “valltare” në Kosovë, ishin të stërmbushura

Mbrëmë u hapën lokalet me “valltare” në Kosovë, ishin të stërmbushura

Vendimi i institucioneve shtetërore (MSH-IKSHPK) për hapjen e lokaleve (kafiterive, restoranteve…), ka bërë që të hapen edhe vendet që ‘preferohen’ ng [...]
Prishtinasi shkoi të bëjë Bajram në Podujevë, infektoi 4 persona me coronavirus

Prishtinasi shkoi të bëjë Bajram në Podujevë, infektoi 4 persona me coronavirus

Pas më shumë se një muaji, Podujevës i janë rikthyer rastet me koronavirus. Mbrëmë atje janë konfirmuar pesë raste të reja, katër prej të cilave janë [...]
LAJMI I FUNDIT: Pesë lojtarë dhe dy trajnerë te Barcelona me koronavirus

LAJMI I FUNDIT: Pesë lojtarë dhe dy trajnerë te Barcelona me koronavirus

Pesë futbollistë të Barcelonës dhe dy trajnerë raportohet të jenë infektuar me Covid19.Të paktën kështu shkruan radioja katalunase, “RAC1”, me rastin [...]
“Thaçi do të kundërshtojë çdo masë që e pamundëson dialogun”

“Thaçi do të kundërshtojë çdo masë që e pamundëson dialogun”

Ashpërsimi i masave të reciprocitetit ndaj Serbisë nga ana e qeverisë në detyrë, është kundërshtuar nga ana e presidentit të vendit Hashim Thaçi. [...]
Pacolli me video motivuese: Djali nga fshati që guxoi të ëndërronte!

Pacolli me video motivuese: Djali nga fshati që guxoi të ëndërronte!

Kryetari i AKR-së dhe biznesmeni Behgjet Pacolli, pak minuta më parë ka shpërndarë një video motivuese në Facebook ku tregon jetën e tij të varfër dhe [...]
Trump kërcënon të dërgojë ushtrinë për t’i dhënë fund trazirave në ShBA

Trump kërcënon të dërgojë ushtrinë për t’i dhënë fund trazirave në ShBA

Presidenti amerikan Donald Trump ka kërcënuar të dërgojë ushtrinë për të shuar trazirat civile në rritje në Amerikë për vdekjen e personit me ngjy [...]
Minutat e fundit të jetës së George Floyd, vdekja e të cilit trazoi SHBA-të

Minutat e fundit të jetës së George Floyd, vdekja e të cilit trazoi SHBA-të

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë përfshirë nga protestat mbarëkombëtare, pas vdekjes së një burri afrikano-amerikan, pas një arresti policor.G [...]
Kundërthëniet e Kushtetueses në aktgjykimin final

Kundërthëniet e Kushtetueses në aktgjykimin final

Gjykata Kushtetuese në aktgjykimin e publikuar të plotë, të hënën, e ka fshirë paragrafin 4 të nenit 95 të Kushtetutës që flet për afatet në rastet ku [...]
1 394 395 396 397 398 494 3960 / 4932 POSTS