1 387 388 389 390 391 403 3890 / 4024 POSTS
47 për qind e punëtorëve në sektorin privat aplikojnë për ndihmë nga shteti

47 për qind e punëtorëve në sektorin privat aplikojnë për ndihmë nga shteti

Katërdhjetë e shtatë për qind e punëtorëve në sektorin privat deklarojnë që kanë humbur punën si pasojë masave kundër COVID-19. Sipas një njoftimi [...]
Merkel dhe Papa bisedojnë për situatën e pandemisë në botë

Merkel dhe Papa bisedojnë për situatën e pandemisë në botë

Merkel dhe Papa bisedojnë për situatën e pandemisë në botë Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe Papa Françesku diskutuan të enjten efektet që ka [...]
Miqësia e Rozeta Hajdarit me tenderuesin milionësh të KEK’ut nxit dyshime për përzgjedhjen e Luigj Imerit

Miqësia e Rozeta Hajdarit me tenderuesin milionësh të KEK’ut nxit dyshime për përzgjedhjen e Luigj Imerit

Që nga 3 shkurti i këtij viti njërën prej dikastereve më të rëndësishme në qeverinë e Albin Kurtit e drejton ministrja Rozeta Hajdari. Asaj i është [...]
Shpërthen protesta në Beograd (VIDEO)

Shpërthen protesta në Beograd (VIDEO)

Përballë ndërtesës së Presidencës së Serbisë, një protestë u organizua nga opozita serbe duke mos pyetur as për koronavirusin. Sigurimi vendosi një [...]
Kaosi i rrezi.kshëm përpara dialogut me Serbinë

Kaosi i rrezi.kshëm përpara dialogut me Serbinë

Më 21 qershor, Serbia rinovon parlamentin në mënyrë që të krijojë një Kuvend që do të ketë legjetimitetin për një zhvillim të madh: Të pranojë edhe li [...]
Lutfi Haziri: Babai i Agonit që u vetëv.ra në konvikt më luti me lot në sy ta kthejë në Kosovë, i doli autobusit përpara në aeroport

Lutfi Haziri: Babai i Agonit që u vetëv.ra në konvikt më luti me lot në sy ta kthejë në Kosovë, i doli autobusit përpara në aeroport

Kryetari i Komunës së Gjilanit dhe njëkohësisht nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, në emisionin Pressing të T7, ka thënë se b [...]
Kurti: S’kam dilema, ka marrëveshje sekrete mes Thaçit e Vuçiqit

Kurti: S’kam dilema, ka marrëveshje sekrete mes Thaçit e Vuçiqit

Kryeministri i vendit Albin Kurti ka përsëritur pretendimin e tij se Presidenti Hashim Thaçi ka marrëveshje sekrete me Presidentin e Serbisë Aleksanda [...]
Dënohen me 4 milionë euro gjobë 14 kompani të naftës për kurdisje të çmimit

Dënohen me 4 milionë euro gjobë 14 kompani të naftës për kurdisje të çmimit

4 milionë euro është shuma e dënimeve që Autoriteti i Konkurrencës ua ka shqiptuar 14 kompanive të naftës të cilat kishin manipuluar çmimet. Media [...]
Merkel porositë Thaçin dhe Vuçiqin të përgatiten sivjet për një marrëveshje të rëndë Kosovë-Serbi

Merkel porositë Thaçin dhe Vuçiqin të përgatiten sivjet për një marrëveshje të rëndë Kosovë-Serbi

Kancelarja gjermane Angela Merkel u ka bërë thirrje liderëve të Kosovës dhe Serbisë që të përvjelin mëngët dhe të arrijnë një marrëveshje të ndërsjell [...]
Konfirmohet më në fund lajmi: Kjo është data kur do të hapen kufijtë

Konfirmohet më në fund lajmi: Kjo është data kur do të hapen kufijtë

Që prej muajit mars Shqipëria ka mbyllur kufijtë tokësorë, ajror dhe detar, për shkak të koronavirusit. Por duket se në 18 Maj do të rihapen kufijtë.. [...]
1 387 388 389 390 391 403 3890 / 4024 POSTS