1 2 3 4 5 932 30 / 9311 POSTS
Kadri Veseli është liruar për ta vizituar babanë e tij i cili ndodhet në spital në gjendje të rëndë shëndetësore

Kadri Veseli është liruar për ta vizituar babanë e tij i cili ndodhet në spital në gjendje të rëndë shëndetësore

Ish-kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, është liruar për vizitë nga Haga ku po mbahej në paraburgim si i dyshuar për krime lufte. [...]
Instituti publikon rezultatet për rreth 3 mijë mostra

Instituti publikon rezultatet për rreth 3 mijë mostra

Pesë raste të vd ekjes dhe 187 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit, pas testimit të rreth 3 mijë mostrave, raporton Express [...]
“Dita e 1 majit ishte dita kur e humba krahun e djathtë të rinisë sime”, Haradinaj kujton dëshmorin Agim Selmanaj

“Dita e 1 majit ishte dita kur e humba krahun e djathtë të rinisë sime”, Haradinaj kujton dëshmorin Agim Selmanaj

Kandidati për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj ka kujtuar dëshmorët e Dukagjinit, duke thënë se ata janë dësh [...]
Publikohen pamjet e para nga tërmeti i sotëm 6.6 shkallësh në Japoni

Publikohen pamjet e para nga tërmeti i sotëm 6.6 shkallësh në Japoni

Një tërmet me madhësi 6.8 të Shkalës së Riheterit go diti bregun verilindor të Japonisë, por nuk u dha paralajmërim për tsunami, thanë autoritetet jap [...]
VIDEO/ Si i mposhti Daut Haradinaj serbët me një revol ver, tregon ish-ushtari i tij

VIDEO/ Si i mposhti Daut Haradinaj serbët me një revol ver, tregon ish-ushtari i tij

Ish-ushtari i UÇK-së, Ilir Gashi i cili ka luf tuar përkrahë Shkëlzen e Daut Haradinaj, ka rrëfyer për heroizmat e tyre. Në “Dhoma e Rrëfimit”, Gas [...]
“Përveç Osmanit dhe Kurtit, edhe Meta dhe Rama mund të garantojnë mbrojtjen në liri të Thaçit”

“Përveç Osmanit dhe Kurtit, edhe Meta dhe Rama mund të garantojnë mbrojtjen në liri të Thaçit”

Jo vetëm Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti, por edhe Presidenti shqiptar, Ilir Meta dhe kryeministri i Sh [...]
Ramush Haradinaj komenton vizitën e Kurtit në Bruksel, thotë se do të bashkëpunojnë për dialog

Ramush Haradinaj komenton vizitën e Kurtit në Bruksel, thotë se do të bashkëpunojnë për dialog

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka komentuar paraqitjen e kryeministrit Albin Kurti në takimet me krerët e BE-së dhe në [...]
Ministri Murati: Treguesit janë se Kosova ka një rikuperim më të shpejt ekonomik se që pritej

Ministri Murati: Treguesit janë se Kosova ka një rikuperim më të shpejt ekonomik se që pritej

Ministri i Financave, Hekuran Murati në mbledhjen e Qeverisë ka thënë se treguesit gjatë këtyre katër muajve të parë të vitit janë shpresëdhënës, tran [...]
‘Ridvan Berisha duhet të arrestohet dhe të dërgohet në psikiatri’…

‘Ridvan Berisha duhet të arrestohet dhe të dërgohet në psikiatri’…

Mjeku Xhavit Bicaj, ka thënë se gazetari Ridvan Berisha duhet të arrestohet. Madje, Bicaj ka shtuar se ai duhet edhe të dërgohet në psikiatri pasi ës [...]
Mustafa: Kur dialogoja unë në Bruksel, nuk flitej për “non-papers”

Mustafa: Kur dialogoja unë në Bruksel, nuk flitej për “non-papers”

Ish-kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se në kohën sa ka qenë kryqeveritar gjatë bisedimeve me palën serbe në Bruksel asnjëherë nuk është d [...]
1 2 3 4 5 932 30 / 9311 POSTS