1 2 3 4 5 620 30 / 6200 POSTS
Ja plani gjerman për të ulur infektimet dhe heqjen e bllokimit gjatë festave

Ja plani gjerman për të ulur infektimet dhe heqjen e bllokimit gjatë festave

Kancelarja gjermane Angela Merkel bisedon të mërkurën me shefat e landeve për masat që duhen marrë për festat e fundvitit. Shifrat e infektimeve në [...]
Nipi e zbulon flamurin personal të Isa Boletinit: E ka ngritur më 30 qershor 1912 (Video)

Nipi e zbulon flamurin personal të Isa Boletinit: E ka ngritur më 30 qershor 1912 (Video)

Në fshatin Boletin në veri të Kosovës, gjendet kulla e Isa Boletinit. Emisioni “Ballkan” këtë javë bisedoi me stërnipin e tij, Gazmend Boletinin dh [...]
Vjen paralajmërimi i fortë nga shkencëtarët, vala e tretë e koronavirusit vjen pas…

Vjen paralajmërimi i fortë nga shkencëtarët, vala e tretë e koronavirusit vjen pas…

Pandemia e koronavirusit ka prekur të gjithë botën, por disa vende që dihet se kanë objektet më të mira të kujdesit shëndetësor krahasuar me vendet me [...]
Pamje të rë nda/ I sëmuri me Covid, lihet në një dhomë me dy vik tima, vd es të nesërmen

Pamje të rë nda/ I sëmuri me Covid, lihet në një dhomë me dy vik tima, vd es të nesërmen

Një video tr onditëse është publikuar në spitalin e Manastirit në Maqedoninë e Veriut. Në video e publikuar në media, shfaqet një pacientë i inf ektua [...]
Mjekja u kthehet atyre që nuk e besuan për Covid-in: Më mallkuat, por ku jeni sot?! (E PLOTË)

Mjekja u kthehet atyre që nuk e besuan për Covid-in: Më mallkuat, por ku jeni sot?! (E PLOTË)

Kirurgia Lida Shosha, pas më shumë se 8 muajsh që kur pandemia e Covid-19 preku Shqipërinë, u kthehet të gjithë atyre që e sh anë, ta llën dhe mallkua [...]
Vjosa Osmani një lidere e vërtetë, i prishi ‘pazaret’ e nëntokës mes Hashim Thaçit e Ramush Haradinajt

Vjosa Osmani një lidere e vërtetë, i prishi ‘pazaret’ e nëntokës mes Hashim Thaçit e Ramush Haradinajt

U.d. Presidentja, Vjosa Osmani-Sadriu të mërkurën mbrëma ka shfuqizuar katër dekrete për konsujt në Pragë, Lubjanë, Shkup e Tiranë.Përmes një komunika [...]
E Fundit vjen nga Specialja, Ja çka u vendos për Ish Krerët e UÇK-së!

E Fundit vjen nga Specialja, Ja çka u vendos për Ish Krerët e UÇK-së!

Ish-udhëheqësit politikë e ushtarakë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës që po mbahen në paraburgimin e Gjykatës Speciale në Hagë, aktualisht mund të ko [...]
Duhet patjetër që të kthehemi në Kosovë me gjithë ushtrinë Serbe! (Video)

Duhet patjetër që të kthehemi në Kosovë me gjithë ushtrinë Serbe! (Video)

Kryetari i Partisë Radíkale Serbe (SRS), krímíneli Vojislav Sheshel ka kërkuar që ushtria serbe të futet në Kosovë. Sheshel në televizionin serb “TV [...]
Punëtori kosovar në Gjermani mahnit me talentin: Gjen një piano në mbeturina dhe interpreton melodi shqipe (VIDEO)

Punëtori kosovar në Gjermani mahnit me talentin: Gjen një piano në mbeturina dhe interpreton melodi shqipe (VIDEO)

Fakti që kanë lënë Kosovën dhe punojnë punë fizike në perëndim kjo nuk e zbehë aspak personalitetin dhe vlerat që kanë shqiptarët që jetojnë në Evropë [...]
Kroacia i trefishon trupat e saj në Kosovë, Ne mbështesim fuqishëm Kosovën!

Kroacia i trefishon trupat e saj në Kosovë, Ne mbështesim fuqishëm Kosovën!

Kroacia ka shtuar trupat e saj ushtarake në Kosovë si pjesë e KFOR-it. Qeveria kroate ka miratuar një projektlígj ku trupat kroate shtohen nga 40 n [...]
1 2 3 4 5 620 30 / 6200 POSTS