1 254 255 256 257 258 260 2560 / 2593 POSTS
Vitia flet për rastin Pacolli: Njësoj do të ndodhte edhe po të ishte zotëri Kurti!

Vitia flet për rastin Pacolli: Njësoj do të ndodhte edhe po të ishte zotëri Kurti!

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, tha se nuk ka asgjë politike me rastin e deputetit dhe liderit të AKR-së Behgjet Pacolli për kthimin e tij nga Z [...]
Pacolli është nisur me aeroplan drejt Kosovës

Pacolli është nisur me aeroplan drejt Kosovës

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, nga aeroporti i Luganos është nisur për në Kosovë. Lajmin e ka bërë të ditur këshilltari i Pacoll [...]
Haxhiu: Refuzimi i LDK-së për t’u takuar me PDK-në, po u jep mundësi partive tjera ta rrisin pazarin

Haxhiu: Refuzimi i LDK-së për t’u takuar me PDK-në, po u jep mundësi partive tjera ta rrisin pazarin

Analisti Baton Haxhiu thotë se qeveria e re do të bëhet brenda kësaj jave për shumë arsye. Haxhiu në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjin [...]
Sot më shumë të shëruar sesa të infektuar me COVID-19

Sot më shumë të shëruar sesa të infektuar me COVID-19

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka publikuar të dhënat për rastet me COVID-19 gjatë ditës së sotme. Ai ka thënë se më shumë ka të s [...]
​Kurti bisedë telefonike me Moore, shpreh shqetësimin për veprimet e Thaçit rreth qeverisë së re

​Kurti bisedë telefonike me Moore, shpreh shqetësimin për veprimet e Thaçit rreth qeverisë së re

Kryeministri në detyrë Albin Kurti, një bisedë telefonike sot me Richard Moore, drejtorin e Përgjithshëm për Çështje Politike në Ministrinë e Jashtme [...]
Baton Haxhiu thotë se u keqkuptua, sqaron deklaratat e tij për amnisti

Baton Haxhiu thotë se u keqkuptua, sqaron deklaratat e tij për amnisti

Gazetari dhe analisti Baton Haxhiu ka thënë se deklarata e tij për “amnistinë e krimeve” është nxjerrë qëllimisht jashtë kontekstit për t’u linçuar fi [...]
Pakoja emergjente, brenda kësaj jave, dalin paratë për punëtorët e bizneseve

Pakoja emergjente, brenda kësaj jave, dalin paratë për punëtorët e bizneseve

Qysh nga 11 prilli ka filluar aplikimi, me qëllim përfitimi nga pako emergjente. E gjithë kjo procedurë u mundësua të bëhet edhe përmes sistemit onlin [...]
Kryetarja e Komisionit Evropian i shkruan letër kryeministrit Kurti

Kryetarja e Komisionit Evropian i shkruan letër kryeministrit Kurti

Kryeministri në detyrë i  Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar një letër nga Ursula von der Leyen, Kryetare e Komisionit Evropian. Përmes kësaj letre, [...]
Malisheva kërkon heqjen nga karantina, shfuqizon ndalesat shtesë për qytetarët

Malisheva kërkon heqjen nga karantina, shfuqizon ndalesat shtesë për qytetarët

Komuna e Malishevës, ka njoftuar se ka marrë vendim për shfuqizimin e apo heqjen e urdhëresës për ndalesat shtesë, në kuadër të masave parandaluese dh [...]
Edhe Leonora po agjëron, shikoni çka përgatiti për syfyrin e parë

Edhe Leonora po agjëron, shikoni çka përgatiti për syfyrin e parë

Leonora Jakupi është padyshim një ndër këngëtaret më të dashura për publikun. Ajo u bë pjesë e skenës në moshë shumë të re dhe gjithmonë ka qenë nj [...]
1 254 255 256 257 258 260 2560 / 2593 POSTS