1 2 3 4 932 20 / 9311 POSTS
Politikani serb: Vuçiqi po punon në këtë mënyrë për ta njohur pavarësinë e Kosovës

Politikani serb: Vuçiqi po punon në këtë mënyrë për ta njohur pavarësinë e Kosovës

Kryetari i lëvizjes serbe, “Çlirimi”, Mllagjan Gjorgjeviq paralajmëroi sot se “natyra e vërtetë e fjalimeve gjithnjë e më të shpeshta rreth Republika [...]
Nën përcjellje të madhe, Kadri Veseli shkon sërish në Mitrovicë për vizitë te babai i tij

Nën përcjellje të madhe, Kadri Veseli shkon sërish në Mitrovicë për vizitë te babai i tij

Ish-kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, po qëndron në Kosovë, pasi është liruar për vizitë nga Gjykata e Hagës ku po mbahet në pa [...]
Shefqet Krasniqi tregon se a është ‘haram’ mbjellja e flokëve

Shefqet Krasniqi tregon se a është ‘haram’ mbjellja e flokëve

Imami Shefqet Krasniqi ka qenë pjesë e emisionit ‘Libero me Resul Sinanin’ në ATV mbrëmjen e kaluar. Pasi ka komentuar disa nga fotografitë teksa s [...]
Covidi në Indi s’i kursen as luanët, tetë dalin pozitivë në test

Covidi në Indi s’i kursen as luanët, tetë dalin pozitivë në test

Tetë luanë në një kopsht zoologjik të Indisë kanë dalë pozitiv në testin për Covid-19. Besohet që ky është rasti i parë që kafshët e tilla preken nga [...]
PDK kërkon që Albin Kurti ta shkarkojë Donika Gërvallën

PDK kërkon që Albin Kurti ta shkarkojë Donika Gërvallën

Nga PDK-ja kanë kërkuar që kryeministri i vendit, Albin Kurti të marrë vendim urgjentisht që të shkarkojë kryediplomaten e Kosovës, Donika Gërvallën, [...]
Tali e konsideron “ndërhyrje në Gjyqësor” dhënien e garancisë së kryeministrit për Thaçin dhe të tjerët

Tali e konsideron “ndërhyrje në Gjyqësor” dhënien e garancisë së kryeministrit për Thaçin dhe të tjerët

Ish këshilltari politik i Albin Kurtit në Qeverinë Kurti I, Driton Tali, ka aluduar se garancia e mundshme e kryeministrit për të dyshuarit që ndodhen [...]
FOTO/Publikohet fotografia e babait të Kadri Veselit nga spitali

FOTO/Publikohet fotografia e babait të Kadri Veselit nga spitali

Gjendja shëndetësore e babait të ish-kryetarit të PDK’së, Kadri Veselit, është e rëndë, kanë bërë të ditur nga Spitali i Mitrovicës. Ai po trajtohe [...]
Momenti kur Kadri Veseli e përshëndetet në Mitrovicë, te spitali ku vizitoi babain e tij (VIDEO)

Momenti kur Kadri Veseli e përshëndetet në Mitrovicë, te spitali ku vizitoi babain e tij (VIDEO)

Janë publikuar pamje ku shihet ish-kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, duke dalë nga spitali i Mitrovicës ku ka vizituar babanë e [...]
Fjalët prekëse të Çun Lajçit për të bijën që s’jeton më: Tash nji vit po m’pikon zemra, a thu hina n’gjynah që…

Fjalët prekëse të Çun Lajçit për të bijën që s’jeton më: Tash nji vit po m’pikon zemra, a thu hina n’gjynah që…

Aktori Çun Lajçi ndodhet i shtruar në repartin e P ulmologjisë në Kosovë, pas i nfektimit me COVID. Ditën e sotme ai ka përkujtuar vajzën e tij të nd [...]
Blerta-Deliu (PDK): Nuk dimë që Kadri Veseli është kthyer në Kosovë

Blerta-Deliu (PDK): Nuk dimë që Kadri Veseli është kthyer në Kosovë

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra, ka thënë se nuk janë në dijeni që ish kryetari i kësaj partie, Kadri Veseli është kthyer në Kosovë këtë të die [...]
1 2 3 4 932 20 / 9311 POSTS