1 166 167 168 169 170 280 1680 / 2797 POSTS
Prokuroria kërkon 12 vite burg për ish-ministrin Saimir Tahiri

Prokuroria kërkon 12 vite burg për ish-ministrin Saimir Tahiri

Prokurorët Vladimir Mata dhe Dritan Prenci kërkojnë dënimin me 12 vite burg për ish ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri dhe ish drejtorin e Polici [...]
Pejë, dëmtohet tenda e peticionit të Vetëvendosjes për zgjedhje

Pejë, dëmtohet tenda e peticionit të Vetëvendosjes për zgjedhje

Një person është ankuar për një sulm në sheshin “Shkelzen Haradinaj” në Pejë ku është duke u bërë grumbullimi i nënshkrimeve për peticionin “duam zgj [...]
Musliu: Pasojat që i ka shkaktuar qeveria ‘shkurti’ janë të pariparueshme

Musliu: Pasojat që i ka shkaktuar qeveria ‘shkurti’ janë të pariparueshme

Deputetja Ganimete Musliu tha se lojën me simbole shtetërore e ka filluar qeveria “shkurti”, duke iu referuar me këtë emër qeverisë së Albin Kurti. [...]
Kurti nga sheshi “Skënderbeu” fton qytetarët të marrin pjesë në tubimin e së premtes

Kurti nga sheshi “Skënderbeu” fton qytetarët të marrin pjesë në tubimin e së premtes

Kryetari i VV-së, Albin Kurti, nga sheshi Skënderbeu ka ftuar të gjithë qytetarët që të marrin pjesë në tubimin e së premtes që mbahet në orën 17 [...]
Albin Kurti e refuzon ftesën e Avdullah Hotit për dialogun me Serbinë

Albin Kurti e refuzon ftesën e Avdullah Hotit për dialogun me Serbinë

Kryeministri Avdullah Hoti, i ka shkruar letër kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ku ka kërkuar që diskutohet për dialogun e ardhshë [...]
Trazohet jeta e Marcus Rashford, i del babai biologjik

Trazohet jeta e Marcus Rashford, i del babai biologjik

Premier League është vendosur të kthehet javën tjetër dhe ka një histori kurioze që del nga Gana në lidhje me Marcus Rashford të Man Utd. Michael [...]
Zëvendëskryeministrja Balaj-Halimaj përplaset me Rexhep Selimit për mungesën e simboleve në zyrën e saj

Zëvendëskryeministrja Balaj-Halimaj përplaset me Rexhep Selimit për mungesën e simboleve në zyrën e saj

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Albulena Balaj Halimaj në fjalimin e saj në Kuvend po pretendon se në zyrën e saj nuk ka gjetur flamurin e Kosovës dh [...]
Lushtaku pretendon se di diçka për “lidhjet e Qeverisë Kurti me BIA-n”

Lushtaku pretendon se di diçka për “lidhjet e Qeverisë Kurti me BIA-n”

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Mergim Lushtaku, i ka bërë thirrje Prokurorisë që të ftojë presidentin, Hashim Thaçi, për të dëshmuar dhe p [...]
Një kosovar i infektuar me COVID del rrugëve të qytetit, arrestohet nga Policia

Një kosovar i infektuar me COVID del rrugëve të qytetit, arrestohet nga Policia

jë qytetar nga Vushtrria nuk ka përfillur rekomandimet e IKSHPK-së për të qëndruar në vetizolim, pasi kishte rezultuar pozitiv me COVID 19. Ai kish [...]
Milaim Zeka: Unë jam për me ia dhënë Serbisë Zubin Potokun,Leposaviçin dhe Leshakun

Milaim Zeka: Unë jam për me ia dhënë Serbisë Zubin Potokun,Leposaviçin dhe Leshakun

Milaim Zeka thotë se Asociacioni i komunave me shumicë serbe me pushtet ekzekutiv, do të ishte ‘kancer për Kosovën’. ‘Kjo do të thoshte se Kisha në [...]
1 166 167 168 169 170 280 1680 / 2797 POSTS