1 163 164 165 166 167 263 1650 / 2625 POSTS
Dy të vdekur nga shembja e dheut në Minierën e Artanës

Dy të vdekur nga shembja e dheut në Minierën e Artanës

Dy persona kanë vdekur si pasojë e shembjes së dheut në Minierën e Artanës.Lajmin e ka konfirmuar u.d. i kryeshefit Ekzekutiv të Trepçës, Hysen Vrajol [...]
Dyshohet se LDK nuk i ka votat për formimin e Qeverisë

Dyshohet se LDK nuk i ka votat për formimin e Qeverisë

Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese ku i jep dritë jeshile krijimit të Qeverisë se re, ende nuk dihet nëse LDK-ja ka votat e mjaftueshme për një qeve [...]
Lutfi Haziri: I kemi numrat për formimin e qeverisë, Agim Veliu e meriton të jetë ministër

Lutfi Haziri: I kemi numrat për formimin e qeverisë, Agim Veliu e meriton të jetë ministër

Lidhja Demokratike e Kosovës thotë se i ka numrat që i duhen për të votuar qeverinë në krye me Avdullah Hotin.Nënkryetari i kësaj partie, Lutfi Ha [...]
Haxhi Avdyli: Nuk e bëj publike votën time deri nesër!

Haxhi Avdyli: Nuk e bëj publike votën time deri nesër!

Haxhi Avdyli: Nuk e bëj publike votën time deri nesër! 9 minuta më parë nga:Y I Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli, ka vendosur që para seancës për [...]
Qeveria i shkarkon njeriun që ktheu në punë Njazi Thaçin e Bedri Istrefin, shkarkon drejtorin e Inspektoratit

Qeveria i shkarkon njeriun që ktheu në punë Njazi Thaçin e Bedri Istrefin, shkarkon drejtorin e Inspektoratit

Qeveria e Kosovës e ka shkarkuar edhe ushtruesin e detyrës së drejtorit të Inspektoratit të Punës, Valon Lecin, i cili prej disa kohësh po mbante pozi [...]
Mbrëmë u hapën lokalet me “valltare” në Kosovë, ishin të stërmbushura

Mbrëmë u hapën lokalet me “valltare” në Kosovë, ishin të stërmbushura

Vendimi i institucioneve shtetërore (MSH-IKSHPK) për hapjen e lokaleve (kafiterive, restoranteve…), ka bërë që të hapen edhe vendet që ‘preferohen’ ng [...]
Prishtinasi shkoi të bëjë Bajram në Podujevë, infektoi 4 persona me coronavirus

Prishtinasi shkoi të bëjë Bajram në Podujevë, infektoi 4 persona me coronavirus

Pas më shumë se një muaji, Podujevës i janë rikthyer rastet me koronavirus. Mbrëmë atje janë konfirmuar pesë raste të reja, katër prej të cilave janë [...]
LAJMI I FUNDIT: Pesë lojtarë dhe dy trajnerë te Barcelona me koronavirus

LAJMI I FUNDIT: Pesë lojtarë dhe dy trajnerë te Barcelona me koronavirus

Pesë futbollistë të Barcelonës dhe dy trajnerë raportohet të jenë infektuar me Covid19.Të paktën kështu shkruan radioja katalunase, “RAC1”, me rastin [...]
“Thaçi do të kundërshtojë çdo masë që e pamundëson dialogun”

“Thaçi do të kundërshtojë çdo masë që e pamundëson dialogun”

Ashpërsimi i masave të reciprocitetit ndaj Serbisë nga ana e qeverisë në detyrë, është kundërshtuar nga ana e presidentit të vendit Hashim Thaçi. [...]
Pacolli me video motivuese: Djali nga fshati që guxoi të ëndërronte!

Pacolli me video motivuese: Djali nga fshati që guxoi të ëndërronte!

Kryetari i AKR-së dhe biznesmeni Behgjet Pacolli, pak minuta më parë ka shpërndarë një video motivuese në Facebook ku tregon jetën e tij të varfër dhe [...]
1 163 164 165 166 167 263 1650 / 2625 POSTS