1 162 163 164 165 166 263 1640 / 2624 POSTS
Këshilltari i Kurtit: Çfarëdo qeverie pa fituesin e zgjedhjeve është jolegjitime

Këshilltari i Kurtit: Çfarëdo qeverie pa fituesin e zgjedhjeve është jolegjitime

Një ditë para seancës ku pritet të votohet qeveria në krye me Avdullah Hotin, kanë reaguar nga kabineti i kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit.Kësh [...]
Ndërron jetë zyrtarja e MASHT

Ndërron jetë zyrtarja e MASHT

Sot ka ndërruar jetë zyrtarja dhe punëtorja shumëvjeçare e Ministrisë së Arsimit, Besa Halimi Zagragja.Lajmin publik e kanë bërë familjarët e saj në [...]
A e parashikoi “The Simpsons” edhe vdekjen e Floyd dhe gjithçka që po ndodh sot në SHBA?

A e parashikoi “The Simpsons” edhe vdekjen e Floyd dhe gjithçka që po ndodh sot në SHBA?

Me trazirat e fundit ku shumë qytete në SHBA u përfshinë në flakë për shkak të vdekjes së George Floyd, ka patur reagime dhe mendime të ndryshme edhe [...]
Ndërron mendje, Ardian Shala i LDK-së voton pro Qeverisë Hoti

Ndërron mendje, Ardian Shala i LDK-së voton pro Qeverisë Hoti

Deputeti i LDK-së, Ardian Shala, ka vendosur që vota e tij të jetë pro Qeverisë Hoti në seancën e nesërme. Ai në një përgjigje tha se deri te ky ve [...]
LDK-ja ka edhe pak ditë për të siguruar votat, ndryshe vendi shkon në zgjedhje

LDK-ja ka edhe pak ditë për të siguruar votat, ndryshe vendi shkon në zgjedhje

Nesër pritet të mbahet seanca e Kuvendit ku pritet të votohet Qeveria e re me kryeministër Avdullah Hotin. Po përmendet që kjo qeveri ende nuk i ka si [...]
Babai i Astrit Deharit nënshkruan peticionin për zgjedhje

Babai i Astrit Deharit nënshkruan peticionin për zgjedhje

Peticionin “Duam Zgjedhje” të Vetëvendosjes qytetarët tani po e nënshkruajnë edhe në formën fizike nëpër sheshet e qyteteve të Kosovës. Ndër qyteta [...]
Në rast të votimit të Qeverisë Hoti, Kurti dhe disa nga më të votuarit e LVV-së nuk mund t’i kthehen Kuvendit

Në rast të votimit të Qeverisë Hoti, Kurti dhe disa nga më të votuarit e LVV-së nuk mund t’i kthehen Kuvendit

Në tetor të vitit të kaluar pas zgjedhjeve parlamentare, Lëvizja Vetëvendosje doli partia fituese ku siguroi 30 ulëse në Kuvendin e Kosovës. Depu [...]
Flasin nga Policia e Gjilanit për ngjarjen e rëndë në minierën e Artanës

Flasin nga Policia e Gjilanit për ngjarjen e rëndë në minierën e Artanës

Dy persona raportohet se kanë ndërruar jetë gjatë shembjes së dheut në minierën e Artanës.Gazeta Blic ka kontaktuar me zëdhënësin e Policisë për r [...]
Flet deputeti i LDK-së Fatmir Rexhepi, tregon a do ta votojë qeverinë Hoti?

Flet deputeti i LDK-së Fatmir Rexhepi, tregon a do ta votojë qeverinë Hoti?

Deputeti i LDK-së, Fatmir Rexhepi në një prononcim për Gazeten ka folur në lidhje me votimin e qeverisë Hoti që pritet të bëhet nesër. Ai nuk k [...]
Dy të vdekur nga shembja e dheut në Minierën e Artanës

Dy të vdekur nga shembja e dheut në Minierën e Artanës

Dy persona kanë vdekur si pasojë e shembjes së dheut në Minierën e Artanës.Lajmin e ka konfirmuar u.d. i kryeshefit Ekzekutiv të Trepçës, Hysen Vrajol [...]
1 162 163 164 165 166 263 1640 / 2624 POSTS