1 160 161 162 163 164 270 1620 / 2698 POSTS
Stresi tkurr trurin, zbuloni mënyrat më të mira si ta mposhtni atë

Stresi tkurr trurin, zbuloni mënyrat më të mira si ta mposhtni atë

Thuhet se çka nuk na vret na bën më të fortë dhe shpesh na leverdis ta besojmë, sidomos kur bëhet fjalë për sfida të mëdha, strese e shqetësime të për [...]
21 vjet nga ndalja e bombardimeve të NATO-s kundër forcave serbe

21 vjet nga ndalja e bombardimeve të NATO-s kundër forcave serbe

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Javijer Sollana, më 10 qershor 1999 kishte lëshuar urdhrin për ndalimin e bombardimit, kurse, Këshilli i Sigurisë s [...]
Për 24 orë u shqiptuan 1 mijë e 336 gjoba trafiku

Për 24 orë u shqiptuan 1 mijë e 336 gjoba trafiku

Policia e Kosovës ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit janë shqiptuar gjithsej 1 mijë e 336 gjoba trafiku, transmeton GazetaLajmi. Ndërsa tut [...]
Morena Taraku tregon cilin profesion do ta ushtronte nëse nuk do të ishte këngëtare

Morena Taraku tregon cilin profesion do ta ushtronte nëse nuk do të ishte këngëtare

Morena Taraku ka folur lidhur me angazhimin e saj në muzikë.Morena Taraku është një nga personazhet më të njohura të showbiz-it shqiptar. Disa di [...]
Nagavci i del në mbrojtje Vjosa Osmanin: Mbrëmë u kërcënua dhe shantazhua nga Hashim Thaçi

Nagavci i del në mbrojtje Vjosa Osmanin: Mbrëmë u kërcënua dhe shantazhua nga Hashim Thaçi

Nënkryetarja e Kuvendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, ka kritikuar presidentin Hashim Thaçi, lidhur me akuzat e këtij të fu [...]
Osmani paralajmëron partin e re thotë se na duhet një Lidhje e re

Osmani paralajmëron partin e re thotë se na duhet një Lidhje e re

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka kujtuar 142 vjetorin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit.Sipas saj, shqiptarët, nuk janë imigrantë, por banorët [...]
Shqipëria, sekuestron pasurinë e 2 personave prej 2.1 milionë eurosh, njëri është kosovar nga Juniku

Shqipëria, sekuestron pasurinë e 2 personave prej 2.1 milionë eurosh, njëri është kosovar nga Juniku

Policia e shtetit ka finalizuar operacionin e koduar “Aseti”, duke sekuestruar pasurinë e dy shtetasve të huaj. Uniformat blu bëjnë me dije se kanë se [...]
Befason Mozzik ja cfare thotë për tradhtinë dhe dashurinë

Befason Mozzik ja cfare thotë për tradhtinë dhe dashurinë

Mozzik ka pranuar pyetje të shumta nga ndjekësit e tij në Instagram të cilave ai ka vendosur dhe tu përgjigjet, shkruan GazetaLajmi. Padyshim nuk k [...]
Naser Rafuna tallet me presidenten Jahjaga për gafat që bënte në publik

Naser Rafuna tallet me presidenten Jahjaga për gafat që bënte në publik

Ditën e djeshme ish presidentja Atifete Jahjaga uroi aktoren Adriana Matoshi për çmimin e fituar në Festivalin e Francës “See a Paris 2020”, si aktorj [...]
Fillon përqarja në qeverin Hoti, një ministër del pro reciprocitetit

Fillon përqarja në qeverin Hoti, një ministër del pro reciprocitetit

Qeveria e Avdullah Hotit e ka hequr masën e reciprocitetit si një nga vendimet e para të saj, por një ministër i kësaj qeverie mendon se ky veprim ësh [...]
1 160 161 162 163 164 270 1620 / 2698 POSTS