1 2 3 280 10 / 2797 POSTS
PDK pritet të hyjë në koalicion dhe të marrë presidencën, ky pritet të jetë presidenti i ri i Kosovës

PDK pritet të hyjë në koalicion dhe të marrë presidencën, ky pritet të jetë presidenti i ri i Kosovës

Sot kreu i LDK-së, Isa Mustafa është takuar me kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli. Duket se PDK-ja nga një parti opozitare shumë shpejt pritet të [...]
Bie importi i automjeteve për 30 përqind

Bie importi i automjeteve për 30 përqind

Si pasojë e pandemisë në vendin tonë, është shënuar rënie e konsiderueshme e importit të automjeteve me rreth 30 përqind. Ndonëse gjatë kësaj periu [...]
SKANDALOZE: Shteti do të paguajë edhe për vizitat e grave jashtëmartesore të atyre që do të akuzohen nga Specialja

SKANDALOZE: Shteti do të paguajë edhe për vizitat e grave jashtëmartesore të atyre që do të akuzohen nga Specialja

Gratë ose burrat jashtëmartesorë, me para të Shtetit, do të kenë mundësi të shkojnë t’i shohin të dashurit e tyre në Hagë, në rast se ata do të ballaf [...]
Bizneset shqiptare investuan 1.3 miliardë euro jashtë vendit

Bizneset shqiptare investuan 1.3 miliardë euro jashtë vendit

Ish-deputetja demokrate Jorida Tabaku ka akzuar qeverinë se nuk po e ndihmon klimën e biznesit në vend, duke ndikuar madje që edhe bizneset shqiptare [...]
Kurti: Nëse duam shtet, duhet ta kthejmë dijen si vlerë dhe të diturin si autoritet

Kurti: Nëse duam shtet, duhet ta kthejmë dijen si vlerë dhe të diturin si autoritet

Ish-kryeministri i Kosovës, njëherit lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se duhet ta rikthejmë dijen si vlerë dhe të diturin si auto [...]
Mustafa e merr me t’mirë Ramushin: Takohemi posa të shërohet Kryeministri, ka zgjidhje për të gjitha çështjet

Mustafa e merr me t’mirë Ramushin: Takohemi posa të shërohet Kryeministri, ka zgjidhje për të gjitha çështjet

Isa Mustafa nuk po sheh rrezik të prishjes së koalicionit pasi kanë plasur akuzat publike ndërmjet zyrtarëve të LDK’së e AAK’së në Qeveri.Po paralajmë [...]
Nga këto komuna dhe fshatra janë 188 rastet e reja me koronavirus

Nga këto komuna dhe fshatra janë 188 rastet e reja me koronavirus

Edhe 12 kosovarë kanë humbur betejën me COVID-19, në 24 orët e fundit në Kosovë, duke e dërguar numrin total të vi ktimave në 330, shkruan Gazeta Lajm [...]
LAJMI I FUNDIT: 188 raste të reja me koronavirus

LAJMI I FUNDIT: 188 raste të reja me koronavirus

Edhe 181 raste të reja me koronavirus, janë shënuar në 24 orët e fundit në Kosovë, shkruan Gazeta Lajmi.Në njoftimin e IKSHPK-së bëhet e ditur se në 2 [...]
AAK vazhdon me kritika ndaj Hotit: Ndihemi të pasigurtë

AAK vazhdon me kritika ndaj Hotit: Ndihemi të pasigurtë

Javë më parë në kuadër të dialogut me Serbinë, kryeministri Avdullah Hoti, bashkë me delegacionin e Kosovës kanë rifilluar dialogun në Bruksel.Pjesë e [...]
Nuk respektuan masat anti-covid: Mbyllen 7 lokale, e dënohen 692 qytetarë për mos bartje të maskës në Prizren

Nuk respektuan masat anti-covid: Mbyllen 7 lokale, e dënohen 692 qytetarë për mos bartje të maskës në Prizren

PoliciaprizrenPolicia e Kosovës në Prizren ka njoftuar se ka mbyllur shtatë lokale për mos raportim të masave anti-covid, raporton Gazeta Lajmi. Si [...]
1 2 3 280 10 / 2797 POSTS