Pacolli: Do të jemi fitues mbi 50%, por Veseli shpreson që jo

HomePolitike

Pacolli: Do të jemi fitues mbi 50%, por Veseli shpreson që jo

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, është shprehur e bindur se subjekti politik që e përfaqëson do t’i fitojë mbi 50 për-qind të votave nëse vendi shkon në zgjedhje.

Sipas saj, është kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ai i cili shpreson se VV nuk do ta fitojë këtë përqindje të votave.

“Veseli beson që VV-në nuk mundet me e ndalë, por shpreson që ajo nuk do t’i marrë mbi 50% dhe mundet me u bë ai pastaj kryeministër”.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0