Pa djaloshin e varfër duke bërë detyrat në rrugë, milioneri kur e sheh i ndryshon jetën përgjithmonë

HomeAktualitet

Pa djaloshin e varfër duke bërë detyrat në rrugë, milioneri kur e sheh i ndryshon jetën përgjithmonë

Një foto virale që kapi vëmendjen e të gjithë përdoruesve të rrjeteve sociale ka qenë padyshim ajo e një djaloshi të vogël, i cili bënte detyrat e shtëpisë nën dritën e një shtylle në rrugë.

11-vjeçari Víctor Martín Angulo Córdoba nga Peruja preku zemrën e miliona personave dhe pikërisht për shkak të kësaj fotoje, jeta e tij ndryshoi përgjithmonë.Fotoja i ra në sy edhe milionerit 31-vjeçar Yaqoob Yusuf Ahmed Mubarak, një filantrop nga Bahrain. Pasi ai mësoi mbi jetën e vështirë që vogëlushi bënte dhe shkoi ta ndihmonte.
Ai i ndërtoi një shtëpi të pajisur me elektricitet dhe ndihmoi nënën e tij të hapte biznesin e saj. Milioneri rrëfeu më pas se ai kishte bërë një jetë të ngjashme me atë të Victorit në fëmijëri.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0