Osmani takon Ambasadorin e Austrisë, bisedojnë për zgjedhjet e 14 shkurtit

HomePolitike

Osmani takon Ambasadorin e Austrisë, bisedojnë për zgjedhjet e 14 shkurtit

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, sot ka pritur në takim ambasadorin e Austrisë në Kosovë, Christoph Weidinger.

Në njoftimin e presidences thuhet se palët kanë biseduar për zhvillimet e fundit në vend si në rrafshin e pandemisë e po ashtu edhe për zgjedhjet që do të mbahen së shpejti.

Aty u diskutua edhe për rëndësinë që kanë zgjedhjet dhe për nevojën për të garantuar një proces demokratik dhe transparent, transmeton Klan Kosova.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0