Numër alarmant i rasteve pozitive sot, këto janë komunat

HomeAktualitet

Numër alarmant i rasteve pozitive sot, këto janë komunat

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mik robiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë tes tuar gjithsej 2.056 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 963 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 13 raste të vd ekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vd ekjes janë nga komunat: Prishtinë 3 raste (88, 67, 64 vjeç), Gjakovë 2 raste (85, 83 vjeç), Pejë 2 raste (81, 62 vjeç), Prizren 2 raste (74, 70 vjeç), Kamenicë 1 rast (90 vjeç), Podujevë 1 rast (69 vjeç), Suharekë 1 rast (60 vjeç), Viti 1 rast (66 vjeç).

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0