Nuk ndalen sul met e VV-së, deputeti i nxjerr ‘pisllëqet’ Grenellit

HomeAktualitet

Nuk ndalen sul met e VV-së, deputeti i nxjerr ‘pisllëqet’ Grenellit

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, ka thënë se nominimi i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, Kosovës dhe Serbisë për Çmimin Nobel për Paqe është orkestrim i të dërguarit të Posaçëm për Dialogun, Richard Grenell.

“Grenell sapo publikoi se Trump qenka nominu për çmimin Nobel për ‘marrëveshjen Kosovë/Serbi.’ Çfare orkestrimi i dobët! E kemi thënë këtë gjatë gjithë kohës, gjithçka që bëri Grenell, përfshi interferencën e tij për rrëzimin e Qeverisë Kurti, ka qenë një përpjekje për të marrë një trofe dhe për ta përdorur atë për qëllime zgjedhore të nëntorit në SHBA”, ka thënë Basha.
“Grenell ndihmoi instalimin e marionetave që të marr një çfardo nënshkrimi, dhe çmimin e pisllëkut të tij e pagoi Kosova, kurse e mundësoi marioneta Hoti”.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0