Nuk i ndaloi policisë dhe u nxorri ar mën! E shkuara e e rrët e 25 vjeçarit që u v ra nga Policia në mesnatë

HomeAktualitet

Nuk i ndaloi policisë dhe u nxorri ar mën! E shkuara e e rrët e 25 vjeçarit që u v ra nga Policia në mesnatë

Klodian Rasha, 25 vjeç, është i riu që u që llua më ar më nga Policia pas mesante në Tiranë, pasi nuk iu bind urdhrit të patrullës për të nda luar. Ngjarja e rëndë është regjistruar në rrugën “Dritan Hoxha”.

Në një njoftim të dytë sqarues për ngjarjen, Policia njofton se grupi i hetimit i drejtuar nga Prokurori dhe SHÇBA, kanë gjetur në vendngjarje një ar më pis toletë që dy shohet se i përkiste 25 vjeçarit Rasha.
“Në vijim të veprimeve he timore të kryera nga Grupi i Posaçëm Hetimor i përbërë nga SHÇBA dhe Policia nën drejtimin e Prokurorit gjatë kqyrjes së vendit të ngjarjes dhe zonës përreth u bë e mundur gjetja e ar mës që d yshohet se i përkiste shtetasit K.R, i cili nuk iu bind urdhërit të Punonjësit të Policisë për të ndaluar.

U sekuestrua në cilësinë e provës materiale ar më pi stoletë me një krehër me fishekë. Vijon puna intensive nga grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorit për zbardhjen e plotë të dinamikës së ngjarjes”, njofton Policia.

Kujtojmë se, i riu pas mesnatës është konstatuar nga patrulla duke bërë lëvizje të dy shimta në rrugën “Dritan Hoxha”. Menjëherë i është bërë thirrje për të ndaluar por ai nuk i ëhstë bindur urdhrit dhe është larguar me vrap.
Efektivët e kanë ndjekur dhe kur janë afruar në një zonë pa ndriçim, 25 vjeçari i ka drejtuar atyre një send të fortë në dukje a rmë , që në fillim nuk është konfirmuar. Por grupi i hetimit i drejtuar nga Prokurori ka gjetur në vendngjarje një ar më dhe ka konfirmuar se efektivët janë përballur me një person të ar matosur.

Në kushtet e vetëmbro jtjes, efektivi me inicialet N.H ka që lluar dhe ka pl agosur të riun. Ai është transportuar në spital, por nuk ka mundur të mbi jetojë. Efektivi ndodhet në ambientet e Drejtorisë së Policisë dhe po merret ën pyetje për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

I riu nuk është një person i panjohur për Policinë pasi ka qenë i dë nuar më parë për dy vepra pe nale “Pla gosje e lehtë me da shje” dhe “He qje e pal igjshme e lirisë”.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0