Nuk deklaroi shumën e madhe të eurove, e p ëson keq 30 vjeçari

HomeAktualitet

Nuk deklaroi shumën e madhe të eurove, e p ëson keq 30 vjeçari

Një 30-vjeçar nga Saranda teksa po udhëtonte me një automjet drejt Greqisë është ndaluar nga Forcat e Policisë Kufitare.

Në çantë atij i janë gjetur një sasi prej 30.000 euro të padeklaruara paraprakisht çka i ka kushtuar atij ndalimin e menjëhershëm drejt shtetit grek.
Menjëherë janë marrë inspektorët e Kr imit Ekonomik në Drejtorinë Vendore të Policisë në Gjirokastër të cilët po kryejnë veprimet ligjore në këto momente.

Kjo është hera e dytë brenda një jave që forcat e Policisë së Stacionit Kufitar të Kakavijës zbulojnë sasi parash të huaja në tentative për të kaluar drejt Greqisë dhe anasjelltas.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0