Një shitës mjalte infektoi 11 persona me koronavirus në Istog

HomeAktualitet

Një shitës mjalte infektoi 11 persona me koronavirus në Istog

Nga 23 teste, vetëm 11 dolën pozitiv me koronavirus sonte në Komunën e Istogut.

Të gjithë janë raste kontakti nga 61-vjeçari i infektuar ditë më parë.

Lajmin e ka konfirmuar Drejtori i Shëndetësisë në Istog, Mujë Osmanaj.

Të infektuarit janë nga fshati Shushicë.

Sipas informacioneve, 61-vjeçari shiste mjaltë në treg dhe ai ka pasë kontakt me shumë persona.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0