Një polic dhe 2 punëtorë të një ndërmarrjeje dolën sot pozitivë në Prizren

HomeAktualitet

Një polic dhe 2 punëtorë të një ndërmarrjeje dolën sot pozitivë në Prizren

Gjatë së shtunës në komunën e Prizrenit janë bërë 133 testime nga IKSHPK, ku 3 prej tyre dolën pozitivë me COVID-19.

Lajmin e bëri të ditur kryetari i komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka në një konferencë të jashtëzakonshme për mediat.

Bazuar në rekomandimet e IKSHPK-së dhe Bashkësisë Islame të Kosovës, Haskuka kërkon që të evitohen ditëve festive të Fiter Bajramit vizitat familjare dhe daljet në publik, duke ruajtur maksimalisht distancën për siguri të të gjithëve.

“Të respektohen oraret e lëvizjes, kur të dalim jashtë të mbahen maskat, dorezat që të mbrojmë veten e familjen. Të vazhdojmë të respektojmë këto masa dhe të festojmë këtë festë përmes mesazheve e telefonatave”, theksoi Haskuka.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0