Ngjarje e rëndë/ Di gjet brenda banesës 16 vjeçari shqiptar, tezja shpëton dy fëmijët e tjerë

HomeAktualitet

Ngjarje e rëndë/ Di gjet brenda banesës 16 vjeçari shqiptar, tezja shpëton dy fëmijët e tjerë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku ka humbur jetën një 16-vjeçar.

Mediat greke bëjnë me dije se ka rënë zj arr në një shtëpi ku jetonin shqiptarët rreth orës 11:00, dhe se në shtëpi ndodheshin vetëm 3 fëmijët e mitur.
Nëna dje kishte udhëtuar për në Shqipëri, ndërsa babai ishte në punë.

Për fëmijët kujdesej tezja, por që atë moment kishte dalë nga shtëpia. Ka qenë mbesa 13-vjeçe e cila ka njoftuar tezen se në banesë kishte rënë flakë.

Në moment ajo u thye në banesë dhe u fut në mes të fla këve për të shpëtuar nipërit dhe mbesën.
Ajo arriti të shpëtonte mbesën 13-vjeçare dhe nipin 6-vjeç, fatkeqsisht nuk arriti të mbijetonte djali tjetër 16-vjeç, i cili kishte kishte probleme me lëvizjen.

Shkaqet e zja rrit pritet të hetohen nga Departamenti Hetimor i Shërbimit Zja rrfikës./newsbo mb

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0