Në Itali/ Regjistrohen 1648 të infektuar dhe 24 viktima në vetëm një ditë

HomeAktualitet

Në Itali/ Regjistrohen 1648 të infektuar dhe 24 viktima në vetëm një ditë

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë Italiane, gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 24 viktima nga koronavirusi (dje ishin 16)

Totali i vd ekjeve që nga fillimi i emergjencës shëndetësore është rritur në 35,875

Gjithashtu autoritetet e shëndetësisë raportuan se sot u regjistruan edhe 1648 raste të reja pozitiv,(dje ishin 1494) për një total prej 313,011 të prekurish nga Covid prej fillimit të pandemisë

Numri i pacientëve të shëruar sot ishte 1316, për një total prej 226,506 raste

Në Rajonin e Lombardisë gjatë 24 orëve të fundit u raportua për 3 viktima dhe 203 raste të reja pozitive.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0