Ndodh edhe kjo, ​Nagavci e prezanton Endrit Shalën si deputet të pavarur

HomeUncategorized

Ndodh edhe kjo, ​Nagavci e prezanton Endrit Shalën si deputet të pavarur

Derisa deputetët diskutonin për rezolutën për unitet politik në mbrojtje të vlerave të popullit të Kosovës, një debat i ashpër ka ndodhur në mes kryesueses së kuvendit, Arbërie Nagavci dhe deputetit Endrit Shala.

Debati nisi rreth grupit parlamentar, ku Nagavci e prezantoi Endrit Shalën si deputet të pavarur.

“Ka kërkuar fjalën deputeti Endrit Shala nga Nisma- AKR, në fakt deputeti Endrit Shala si deputet i pavarur sepse koalicioni Nisma-AKR nuk ekziston më”, ka thënë ajo.

Menjëherë ka reaguar Endrit Shala.

“Nuk jam i pavarur unë, mos jep komente ti, nuk mundësh të më tregosh mua a jam i pavarur apo nuk jam dhe kur të folësh me mua ke kujdes, ju nuk keni të drejt të më jepni mua mbiemra tjerë. Unë jam Endrit Shala dhe jam deputet i Nismës, pikë, mësohu se e di që je mundu me vota të Serbisë mos ta leni Nismën këtu”, tha ai.

Ndërsa, Nagavci e falënderoi duke i thënë se është deputet i Nismës pa grup parlamentar.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0