Ndërron jetë 24-vjecarja nga Ferizaj që u dërgua për shërim në Turqi

HomeAktualitet

Ndërron jetë 24-vjecarja nga Ferizaj që u dërgua për shërim në Turqi

Valentina Ibrahimi, 24-vjeçare nga Ferizaj, para disa ditësh ishte diagnostikuar me leukemi akute. Ajo nuk mundi t’i përballojë sëmundjes dhe vd iq sot.

Ajo ka vd ekur në njërin nga spitalet e Turqisë ku ishte duke marrë trajtim mjekësor.
Për shërimin e saj u deshën rreth 300 mijë euro, ku Ministria e Shëndetësisë ka ndarë 30 mijë euro, kurse për mbledhjen e mjeteve tjera financiare u angazhuan shumë qytetarë./Express/

Për shërimin e saj u deshën rreth 300 mijë euro, ku Ministria e Shëndetësisë ka ndarë 30 mijë euro, kurse për mbledhjen e mjeteve tjera financiare u angazhuan shumë qytetarë./Express/

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0