Ndërroi jetë ditën e sotme në minierë, del fotoja e 49 vjeçarit

HomeAktualitet

Ndërroi jetë ditën e sotme në minierë, del fotoja e 49 vjeçarit

Fiqiri Karaj është minatori 49-vjeçar që ndërroi jetë ditën e sotme ndërsa po punonte në një prej galerive në zonën D në minierën e Bulqizës.
49- vjeçari, baba i tre vajzave punonte në një minierë private ku gjatë punës një masiv kromi është shkëputur nga tavani i galerisë duke e zënë poshtë dhe lënë të vd ek ur.
Ndërkohë vi kt ima aktualisht është në morgun e spitalit të Bulqizës për ekspertizë dhe policia ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes.

Bulqizë/ informacion paraprak
Rreth orës 12.10, Policia e Bulqizës ka marrë njoftim se në galerinë e një miniere kromi, dyshohet se gjatë punës është aks iden tuar dhe për pa sojë ka humbur jetën shtetasi F. K., 49 vjeç. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje, po kryen veprimet për dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes./tch

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0