Nasim Haradinaj e godet Mulla Osmanin: Edhe ju hoxhallarët jeni faqezi sikur veteranët e rrejshëm

HomeAktualitet

Nasim Haradinaj e godet Mulla Osmanin: Edhe ju hoxhallarët jeni faqezi sikur veteranët e rrejshëm

Anëtari i OVL të UÇK-së, Nasim Haradinaj, kam polemizuar me Mulla Osmanin në rrjetin social Facebook rreth një postimi të këtij të fundit.

Ishte një intervistë e Haradinajt që solli reagimin e Osmanit në Facebook.

Ky ishte reagimi i tij:

Më pas Haradinaj hodhi disa akuza ndaj tij dhe ndaj hoxhallarëve.

“Selami Aleykum Mulla Osmon ! Masi po ki qejf vet me e krue për murrizi,po ti thëm nja dy fjalë ! Masi ke hy nga burrnija atehere se a “jeni” burra a nuk jeni,ma së miri aty e dinë grat e juaja pastaj nëse ju nuk jeni po jeni Hoxh po ta thëm edhe një, se bilahi sikur veteran të rrejshëm e edhe faqezi edhe ju Hoxhet hiq rrugën s’jau lëshoni e sidomos kur u kcen bytha pa ju imtue kush! Nese jeni hoxh ku i kan gratë burrat atehere sepse ne te vertet une se di se si gratë e hoxhëve ju drejtohën burrave ;me hoxha apo burri ? Nese veq me “hoxha jemë” e se pranojnë se u kan edhe burra,atëhere,kuku per ju!”, shkroi Haradinaj.

“Sa i përket Kanunit të Lekës qe thua se e ka thonë Leka,kjo fjalë don shumë “Qefaret” !!! Sepse po i bie se Leka qenka para kuronit e atëhere shtetet islame dhe ju qe predikoni islamin pse po e mashtroni pra xhematin se te gjith e din se Leka asnjëhere ska qen i fesë islame e une e di se islami lejon dhe predikon poligaminë gjë që edhe ua lejonë feja shum “niqahe” ose i keni tjerat me bashkjetesë !”, vazhdoi ai.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0