MSH prezanton masat lehtësuese – aheng në Pejë

HomeAktualitet

MSH prezanton masat lehtësuese – aheng në Pejë

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka mbajtur dje një konferencë për media, me ç’rast i ka prezantuar masat e reja lehtësuese për parandalimin e përhapjes së pandemisë Covid-19.

Ai ka bërë të ditur se nga dita e enjte (28 maj, 2020), qytetarët do të mund të lëvizin pa asnjë kufizim për 16 orë në ditë, nga 5:00 deri më 21:00.

Megjithatë, ai ka kërkuar nga qytetarët që të jenë të kujdesshëm duke përdorur maskat dhe duke mbajtur distancën sociale.

Por kjo kërkesë e ministrit në detyrë, duket se nuk iu ka bërë përshtypje disa personave në Pejë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 1