Molliqaj: Albin Kurti rrezikon çdo gjë për bindjen e tij madje ka prishur marrëdhëniet me SHBA-të

HomePolitike

Molliqaj: Albin Kurti rrezikon çdo gjë për bindjen e tij madje ka prishur marrëdhëniet me SHBA-të

Kreu i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka hedhur kritika ndaj shefit të tij të dikurshëm, Albin Kurti, se ka prishur marrëdhëniet me SHBA-në.

“Ka prish marrëdhëniet me SHBA, jo veç me këtë administratë por edhe më vone, s’ka qasje, as informatë dhe as dije çka ndodhë. Kur nuk din, Albini reagon dhe mbi reagon”, ka deklaruar Molliqaj në TV Dukagjini, shkruan Reporteri.net.

Ai më tej ka thënë se Kurti rrezikon çdo gjë për bindjen e tij.

Molliqaj ka thënë se Vetëvendosje ka cenuar demokracinë dhe nuk ka luftuar oligarkët pasi mori pushtetin.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0