Moderatori i njohur kosovar tregon se si shpëtoi nga shp ërthimi në Ferizaj

HomeAktualitet

Moderatori i njohur kosovar tregon se si shpëtoi nga shp ërthimi në Ferizaj

Moderatori Shpëtim Desku ka thënë se i ka shpëtuar sot shp ërthimit të një bom bole gazi në një restorant në Ferizaj.
Desku përmes një postimi në Facebook tha se kishte planifikuar që së bashku me një shok të hanë drekë në po të njëjtin restorant, por që “nuk ishte kismet”.
“Puna e te Madhit Zot .Sot pas bisedes me nje shok nga Ferizaj u dakodrum qe dreken me e hanger ne Ferizaj ne vendin ku edhe ndodhi shp erthimi – Pasi ne te njejtin vend jemi taku disa here…(skoka kon kismet). Lutem per te le nduarit ne rastin e Ferizajt”, ka shkruar ai.

Shp ërthimi i një bom bole gazi brenda një restoranti në Ferizaj ka lënë 42 persona të lë nduar, deri më tani.
Vik ti mat kanë pë suar lën dime të ndryshme trupore dhe të paktën 14 nga ta kanë marrë dj egie të shkallës së dytë. Në mesin e personave që kërkuan ndihmë mjekësore janë edhe dy fëmijë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0